Vážení sportovní přátelé a kamarádi,

stejně jako Vy i já a ostatní členové v Českém amatérském motosportu (ČAM) netrpělivě vyhlížíme konec nebo alespoň zmírnění této hrůzy, která se jmenuje pandemie Covid 19. Ze všech sil a své pozice předsedy (ČAM) bojuji za zmírnění současných velice striktních vládních opatření, ale realita je prostě jiná. Moje představa nejméně 20 jezdců na motokrosové trati o velikosti například 50 000 metrů (5ha) se nesetkává s pochopením a udělení výjimky pro amatérský motokros nepřichází do úvahy. Nicméně dlužno dodat, že ostatní sporty jsou na tom úplně stejně.

V každém případě v okamžiku uvolnění a možnosti tréninku, alespoň výše uvedených 20 jezdců se chystáme okamžitě vyhlásit termíny i na pravidelná jarní soustředění v Krásném Dvoře a to i opakovaně, tak aby se opravdu dostalo na všechny zájemce. Myslím si a doufám, že první termín by mohl být 15 a 16.5 2021, tak uvidíme.

Co se týká závodů, tak situace je o dost komplikovanější. Na závody bez diváků by povolený počet účastníků musel být minimálně 300, protože u dětí a mládeže do 18 let musíme také počítat s doprovodem a i každý dospělý by měl mít nárok na jednoho mechanika. Z logiky věci vychází, že například v případě zranění nebo zdravotního problému i u dospělého jezdce je potřeba zajistit auto, motocykl, majetek a to ne vždy je pořadatel schopen zvládnout na 100%. Motokros je famózní sport pro lidi se srdcem na pravém místě a obrovským kamarádstvím, které v jiných sportech nemá obdoby, ale i tak se musí s tímto počítat. Umím si ale představit, že v případě přesažení hranice 300 osob na závodišti by musely tyto osoby navíc se prokázat aktuálním negativním testem, který by se namátkově kontroloval. Vychází to z řádů kde je jasně řečeno, že každý jezdec ručí za svůj doprovod, ale to možná teď trochu předbíhám dnešní turbulentní situaci.

Pro pořadatele je též tato doba velice obtížná. Zajišťování traťových komisařů a odborného personálu, zdravotní služby, časomíry a dalších věcí spojených s pořádáním závodů je nesmírně komplikované i bez Covidu a teď to platí asi desetinásobně.

Jako předseda ČAMu a též závodní jezdec se těším na setkání s každým z Vás a doufám, že to bude co nevidět.

 

S přáním plného zdraví

 

a s úctou Jan Šefl předseda ČAM