Mistrovství Evropy IMBA ve třídě Open

Po dlouhých jednání na loňském kongresu v Karlových Varech se podařilo ČAM spolu s členy AMK Krásný Dvůr úspěch a to dostat evropskou motokrosovou špičku do Krásného Dvora konkrétně na závodiště AMK Krásný Dvůr ve Vysokých Třebušicích. Letos bude závodit pouze královská třída OPEN. Kategorie Open jak už z názvu vyplývá je otevřená bez omezení kubatury či výkonu, tudíž diváci se mají opravdu nač těšit. Mistrovství Evropy IMBA v motokrosu se každoročně pořádá maximálně v sedmi evropských zemích a v Krásném Dvoře se jedná o druhý závod z tohoto sedmidílného seriálu. Asociace IMBA sdružuje 10 základních zemí, které vysílají své jezdce a to je tradičně silná Velká Británie, Francie, Německo, Belgie, Holandsko, Dánsko, Švýcarsko, Itálie, Česká Republika (ta je zastoupena již výše uvedenou asociací ČAM) a Ruskem, dále navíc mohou hostovat závodníci z Rakouska, Slovenska, Španělska a Portugalska.

Pořadateli se navíc podařil do takto nabitého programu ještě dostat vložený závod AMŠ – O’Neal cup pro jezdce, kteří nepojedou Mistrovství Evropy IMBA ať už z důvodu výkonnosti či jiných okolností aby i normální naši závodníci si mohli ochutnat atmosféru velkých závodů. Tyto závody budou ve třídách Hobby MX 1, Hobby MX 2 a třech třídách Veterán 40, 50 a 60.

Začátek bude od 8hod tréninky vloženého závodu, ve 12hod proběhne slavnostní zahájení a představení jezdců ME a od 13hod budou startovat první rozjížďky. Vstupné je 100 Kč a děti do 120 cm mají vstup zdarma. Pro diváky je připraveno jako vždy skvělé občerstvení od Pavla Švihlíka.

X