Po nekonečně dlouhé době se podařilo členům a vedení AMK Krásný Dvůr ve spolupráci s Českým Amatérským Motosportem (ČAM) dosáhnout obrovského úspěchu a to dostat evropskou motokrosovou špičku do Krásného Dvora konkrétně na závodiště AMK Krásný Dvůr ve Vysokých Třebušicích. Úspěch je o to větší, že o evropské body se poperou závodníci nejen v nejprestižnější kategorii Open, ale i junioři ve třídě 85 ccm a MX2 ( kategorie do obsahu 250ccm čtyřtakt a 150ccm dvoutakt ). Kategorie Open jak už z názvu vyplývá je otevřená bez omezení kubatury či výkonu, tudíž diváci se mají opravdu nač těšit. Mistrovství Evropy IMBA v motokrosu se každoročně pořádá maximálně v sedmi evropských zemích a v Krásném Dvoře se jedná o druhý závod z tohoto sedmidílného seriálu. Asociace IMBA sdružuje 10 základních zemí, které vysílají své jezdce a to je tradičně silná Velká Británie, Francie, Německo, Belgie, Holandsko, Dánsko, Švýcarsko, Itálie, Česká Republika ( ta je zastoupena již výše uvedenou asociací ČAM ) a Ruskem, dále navíc mohou hostovat závodníci z Rakouska, Slovenska, Španělska a Portugalska.

Pořadateli se navíc podařil do takto nabitého programu ještě dostat vložený závod pro jezdce, kteří nepojedou Mistrovství Evropy IMBA ať už z důvodu výkonnosti či jiných okolností aby i normální naši závodníci si mohli ochutnat atmosféru velkých závodů.

Český pořadatel má právo vyslat až pět závodníků v každé kubatuře a v současnosti se horečně jedná kdo všechno bude za Českou republiku startovat. Jako místního jezdce doufáme, že uvidíme Jana Šefla mladšího v nejprestižnější kategorii Open s Hondou CRF450.

Na co se mohou dále diváci těšit. Díky velké pomoci firmy Šilhánek a syn se podařilo nejen závodní dráhu v zadním úseku prodloužit o cca 150 m, ale vytvořit i další sjezd se dvěma dvojitými skoky. Samozřejmostí je, že zůstává tolik obávaný cílový 28 metrový skok kde byla upravena pouze dopadová hrana pro větší bezpečnost jezdců.

 

Jan Šefl

předseda AMK Krásný Dvůr

Uvedené fotografie jsou z posledního závodu Mistrovství Evropy ve Vysokých Třebušicích a fotil je pan Kuna a pan Široký.