Report z Cítova

V sobotu 9.dubna 2016 odstartoval motokrosový seriál AMŠ – O’Neal cup 2016 svou další sezonu v Cítově u Mělníka.

Trať byla výborně připravena, počasí nám přálo, ale jediným mínusem byly „uklouzané“ zatáčky od čtyřkolek. Registrace jezdců probíhala již v pátek večer, čehož využili jezdci z dalekých končin. Sobotní rozjížďky začaly dle časového harmonogramu. Od začátku probíhalo vše bez komplikací, jezdci měli časový harmonogram vyvěšený u startu, což usnadňovalo orientaci v závodě. Výsledky byly dodány hned po daném závodě. Během závodu nedošlo k žádnému vážnému zranění. Po celý den měli jezdci i jejich doprovod zajištěno občerstvení. V nabídce byly teple i studené nápoje a bohatá nabídka jídel. V kvalifikaci měl problém se svou motorkou KTM 250 Jan Horváth, to ho ale od dokončení závodu neodradilo a závody dokončil na jiné motorce. Nejrychlejší kolo celého závodu zajel Vojta Procházka ve třídě Open.

Po dojetí posledního závodu přišlo na řadu vyhlášení výsledků. V těchto třídách si odvezly pohár: 50 ccm: 1. Švandrlík Jan, 2. Widervill David a 3. Tomiška Pavel, 65 ccm: 1. Berdych Petr, 2. Ulman Jan a 3. Jakl Jakub, 85 ccm: 1. Zadražil David, 2. Denis Fligr a 3. Nacházel Jiří, Open: 1. Strouhal Michal, 2. Procházka Vojtěch a 3. Šefl Jan, Hobby MX 1: 1. Kolouch Martin, 2. Holub Milan a 3. Maršál Michal, Hobby MX 2: 1. Misura Adam, 2. Uhlíř Miloslav a 3. Šváb Daniel, Veterán 40: 1. Jakl Tomáš, 2. Peluněk Jiří a 3. Průša Marek, Veterán 50: 1. Páv František, 2. Šumera Pavel a 3. Schwarz Heřman, Veterán 60: 1. Halada Jindřich, 2. Plešner Václav a 3. Řehák Václav.

Na závěr chci poděkovat všem pořadatelům, traťovým komisařům, záchranné službě i všem ostatním kdo se podíleli na organizaci a samozřejmě Vás všechny příznivce motokrosu zvu na další závod AMŠ O´Neal cupu 2016, který se koná v sobotu 23. dubna 2016 v Benátkách u Litomyšle. Za AMŠ O´Neal cup Honza Šefl.

Text: Adéla Fůsová