2. závod evropského šampionátu třídy OPEN zavítal o víkendu do České Republiky, jak bývá zvykem na závodiště „Písečná zmole“, která se nachází mezi vesnicemi Písečná a Dalečín. Společně s IMBOU se jel závod MOTOLEVEL MX Cup a AMŠ – O´NEAL Cup. Trať byla připravena na výbornou, zkrátka nebylo co vytknout. Počasí nám též přálo možná až dost ohledně kropení tratě. Jezdci IMBA jely 3 závodní rozjížďky – 18min + 1 kolo Závodů se zúčastnily jezdci z 9 zemí – Česká Republika, Velká Británie, Německo, Dánsko, Francie, Belgie, Švýcarsko, Holandsko a Itálie Českou Republiku reprezentovaly jezdci: Tomáš Lhotský, Michal Strouhal, Ondřej Brendl, Matěj Macháček, Miloš Dvořák a slovenský jezdec Peter Hudák.

Hned do první jízdy úspěšně vkročil Ondřej Brendl, který odstartoval na prvním místě, kde vydržel až do konce a získal tak pro Českou republiku 1. místo. Druhé místo si dlouho držel Němec Pascal Prönen, ve druhé části 1. jízdy začal zpomalovat a díky tomu ho předjel Angličan Jack Cox. Z páté pozice a kolizi s Dánem Sorensenem se řítil Belgičan Vincent Collet, který v posledním kole předjel Coxe a dostal se tak na druhé místo. Od startu si špatně nevedli ani Peter Hudák, Tomáš Lhotský a Miloš Dvořák. Tomáš Lhotský sváděl souboj s Milošem Dvořákem. Dvořák předjel Lhotského ke konci jízdy a získal tak skvělé 7. místo. Lhotský dojel v závěsu za Dvořákem. Peter Hudák se po famózním startu, kde byl druhý, postupně propadal až na 15. místo. Matěj Macháček dojel na slušném 20. místě a Michal Strouhal na 22. místě.

Do druhé jízdy opět skvěle vystartoval Ondřej Brendl na 1. místě. Ve druhém kole se na 2. místo propracoval Collet a začal souboj trvající celou rozjížďku. Ve čtvrtém kole předjel Collet Brendla. Brendl si ovšem nechtěl nechat druhé místo líbit a snažil se útočit v každém kole. V posledním kole se mu to již skoro podařilo, ale Collet mu ve výjezdu se zatáčky nenechal prostor a Brendl musel ubrat, aby se vyhnul pádu. V této jízdě měl smůlu Dvořák, kterému dvě kola před koncem prasknul řetěz z 11. místa. Hudák získal po startu 7. místo. Lhotský byl hned za Hudákem na 8. místě. Hned ve druhém kole Hudáka předjel a získal tak 7. místo. Bohužel v pátém kole udělal chybu a propadlo se zpět na 8. místo. Ke konci byl ještě předjet Holaňdanem Dekkerem a skončil tak na 9. místě. Hudák se postupně propadal až na konečné 12. místo. Matěj Macháček dojel opětovně na 20. místě a Michal Strouhal si oproti první jízdě o jedno místo polepšil a skončil na 21. místě.

Ve třetí jízdě se start úplně nepovedl ani jednomu z favoritů. Brendl i Collet se pohybovali na 3. a 5. místě. Po prvním kole byl na 2. místě Hudák. Na 3. místě byl v tu chvíli Collet. Brendl bojoval na 5. místě. Bohužel v průběhu druhého kola měl Brendl neuvěřitelnou smůlu. Kámen, který odlétl od motorky jedoucí před ním, prolétl mezerou mezi helmou a brýlemi a rozsekl mu celou tvář. Brendl musel odstoupit a jet okamžitě do nemocnice. Start do této rozjížďky se povedl Dvořákovi, který byl na 12. místě. Lhotský měl start horší a byl až na 17. místě. Dvořák se postupně během závodu probojovával na skvělé 9. místo. Hudák dokončil tuto jízdu nejlépe z českých reprezentantů a to na 8. místě. Lhotský to měl horší a musel se hodně snažit, aby získal lepší pozici. Nakonec se mu podařilo získat po vyčerpávající jízdě 10. místo. Zlepšení proběhlo u Strouhala, který si už zvyknul na nový motocykl značky Suzuki a získal tak 18. místo. Macháček dojel opět na 20. místě. Z českého týmu měl tak nejvyrovnanější výkon. 3x 20. místo.