V neděli 5. června se jel na motokrosové trati v Třebízi 5 vydařený závod seriálu AMŠ O´NEAL Cupu. Krásně prosluněný víkend a dobře připravená trať v Třebízi přivítala závodníky několik kubatůr. Celkem se závodů zúčastnilo 125 jezdců v devíti kubatůrách. Trať byla nakropena na všech úsecích, odpoledne se však už prášilo, což nebylo dobré pro viditelnost jezdců. Naštěstí se závody obešly bez těžkých zranění. Na trati byl nově připravený prvek, a co na něj říct?? Za mě z pohledu diváka dost nebezpečné. Tradiční bufet opět nezklamal, nabízel po celou dobu závodů několik druhů jídel za příznivé ceny. Na přejímku jezdci mohly v sobotu od 19:00 – 21:00 a v neděli od 6:30 – 8:00. Tréninky klasicky začínaly v 8:00h a jako první na trať zavítala třída MX1 + OPEN.

Vítězové jednotlivých kategorií se staly tito jezdci: 50 ccm Vítězslav Marek, 65 ccm Dominik Paur, 85 ccm David Zadražil, Hobby MX 1 Bohumil Dvořák, Hobby MX 2 Martin Řípa, Veterán 40 Milan Mezek, Veterán 50 Heřman Schwarz, Veterán 60 Zdeněk Velký a Open Derich Görner.

Na závěr chci poděkovat všem pořadatelům, traťovým komisařům, záchranné službě i všem ostatním kdo se podíleli na organizaci a samozřejmě Vás všechny příznivce motokrosu zvu na další závod AMŠ O´Neal cupu 2016, který se koná v sobotu 18.6.2016 v Kraslicích, závod bude spojen s Briánka cup.

Text: Adéla Fůsová