Na nedělních závodech v Třebízi skončil již 8. ročník seriálu AMŠ – O`Neal cup. Na závěr sezóny se počasí úplně nevydařilo, protože během druhých jízd začalo pršet. Naštěstí za necelou hodinku přestalo a vyhlášení mohlo proběhnout v relativním suchu. Po vyhlášení výsledků závodu proběhlo zároveň vyhlášení celkových výsledků seriálu. Chci poděkovat rodičům závodníků třídy 85ccm, protože se nám po dlouhé době podařilo vyhlásit celkové výsledky také v této třídě. 85ccm vyhrál Štěpán Kopeček. Druhý skončil Adam Kučera i přes to, že měl odjety oproti Štěpánovi všechny závody. Na třetím místě skončil Štěpán Andrýsek. Oproti loňskému roku se také vyhlašovala třída OPEN, která se počítala ze čtyř závodů (2x Krásný Dvůr a 2x Třebíz). Tu jednoznačně vyhrál Honza Sadílek, a to díky tomu, že odjel všechny závody. Na druhém místě se umístil Kuba Krbec a na třetím David Škrabálek (oba mají tři závody). Třídu Hobby MX 1 vyhrál Michal Strouhal, který odjel všechny závody. Na druhém místě skončil Daniel Koutský, kterému ale jeden závod chyběl. Třetí místo získal se všemi odjetými závody Martin Janoušek. V Hobby MX 2 byla situace podobná. První skončil s opravdu obřím náskokem Roman Doskočil. Na druhém místě byl Peter Schöpe, kterému ale na závodech minulý víkend odešla motorka a tak přijel do Třebíze pouze jako divák. Třetí místo má Tomáš Mohaupt. Veterán 40 vyhrál Jirka Machalický. Bohužel ho během tréninku zradila motorka a tak si z posledních závodů neodvezl ani bod. Ale ani tento špatný den nijak neovlivnil jeho celkové prvenství, které bylo jasné už před posledním závodem. Na druhém místě skončil Milan Korynta a třetí byl Honza Macek st. Veterán 50 byla letos na účast nejslabší třída. První místo získal Jirka Trmal. Po loňském hořkém druhém místě (pouhý 1 bod za prvním) si letos spravil chuť. Na druhém místě skončil Heřman Schwarz, který se vrátil k závodění po několika letech pauzy způsobené mnoha úrazy a letos se mu podařilo dojet celou sezónu ve zdraví. Třetí je Jirka Peluněk. Třída těch největších borců a to Veterán 60 byla letos přímo infarktová. Před posledním závodem byl rozdíl mezi prvním a druhým pouze jeden bod. Láďa Smolík bojoval při svém prvním roce v této třídě s Milanem Krumlem. Nakonec to díky pádu Láďy Smolíka v posledním kolem poslední jízdy to dopadlo dobře pro Milana Krumla. Ten získal tak po loňském třetím místě (také se bojovalo do posledního závodu) první místo. Druhý tak skončil Láďa Smolík a třetí loňský vítěz Julius Hájek.

Chceme všem závodníkům, kteří se letos účastnili našeho seriálu moc poděkovat. Budeme se na Vás těšit v sezóně 2024.

Jedna smutná zpráva na závěr. Společnost Ride Hard, která byla oficiálním dealerem značky O`Neal pro ČR letos ukončila svoji činnost. Zatím jednáme se zástupci firmy O`Neal o případné další spolupráci.