Kongres IMBA v anglickém Staffordu

Tento víkend proběhl každoroční kongres IMBA tentokrát v britském Staffordu. Český amatérský motosport za celých 25. let, které je členem IMBA nevynechal žádný kongres. Hlavní témata na letošním kongresu byly změny v řádech IMBA a sestavení kompletního kalendáře pro rok 2017. ČAM se rozhodl, že v roce 2017 vynechá pořádání závodu ME. Změn, které se letos odhlasovali je opravdu hodně. Pro naše pořadatel v ČR se ale v řádech změní minimum, protože změny, které byly odsouhlaseny se týkají víceméně pouze ME. Na kongresu bylo poděkováno ČAMu za 25. letou aktivní účast v IMBA. My jsme rádi, že můžeme být součástí této skvělé organizace, které nám umožňuje nejen pořádat závody ME na území České republiky, ale také vysílat naše reprezentanty. Pro rok 2017 se chceme být aktivní ve více třídách a rádi bychom obnovili naší účast ve třídě Side. V této třídě jsme dříve byly velmi úspěšní a doufáme, že se nám podaří navázat na tyto úspěchy s novými posádkami.

ČAM by rád tímto oslovil pořadatele včetně potencionálních, promotéry, majitele závodních tratí a všech ostatní, kteří mají nejen motokros a enduro rádi, ale chtějí závody pořádat nebo se alespoň na organizaci podílet. Je přitom jedno jestli se jedná o základní hobby závody nebo pořádání vyšších závodů (např. ME IMBA).

ČAM je otevřená organizace, která se snaží jak naslouchat tak i maximálně pomáhat komukoliv kdo má zájem o tento sport. Věříme, že právě spojenými silami, dobrou vůli, otevřeností a společnou myšlenkou se nám povede zvednout úroveň českého motocyklového sportu, kterou si zaslouží. Současně chceme oslovit výkonnostní jezdce pro účast na ME IMBA a to v kategoriích MX 2, Open, Side a Ladies. I zde se bude ČAM snažit o maximální podporu těchto jezdců při jejich účasti na ME IMBA.

X