IMBA vydala oficiální kalendář na letošní sezónu. Pro tento rok jsou dvě velké změny. První je spojení tříd MX 2 a OPEN do jednoho závodu. Vyhlašovat se ale bude stále každá třída samosatatně a z každé bude vyhlášen mistr Evropy. Druhou změnou je vytvoření závodu, který bude vyvrcholení celé sezóny IMBA. 

Německá federace DMCV podala na kongresu návrh na vytvoření jednoho velkého závodu, kde se pojedou pouze třídy IMBA. Tento závod se nově jmenuje IMBA Master of Nations a pojede se na konci září v Německém Kleinhau. Oproti normálním závodům IMBA je zde velký rozdíl v samotné organizaci závodu. Závod je totiž koncipován jako dvoudenní. Dále jsou změny v prize money, kde se nově vyplácí peníze pouze do 15. místa a např. za 1. místo je 500€. Velkou změnou je umožnění startu i závodníkům, kteří nemají svoji zemi v IMBA. Např. nově můžou na tomto závodě startovat závodnici ze Slovenska. Další změnou je placení startovného a to právě kvůli zmíněné otevřenosti vůči nečlenským zemím. Podmínka je, že federace musí vyslat alespoň 4 jezdce na start dané kategorie. 

Za posledních dobu je MX Nations rozhodně největší změna, kterou IMBA udělala. Jako ČAM se na tyto závody opravdu těšíme a naše jezdce určitě vyšleme do kategorie MX 2 + Open a do dětských kategorií Youth. Uvidíme jestli dokážeme domluvit jezdce i do kategorie Side, kde loni ukázal tým Boukal/Vitoň, že český sidecarcross dokáže držet krok s evropskou špičkou.