Pořadatelé zvou do Vranova již tuto sobotu (27. 4.) všechny jezdce, kteří se chtějí parádně svézt a zasoutěžit si mezi sebou.

MX tratě SERIÁL pokračuje na oblíbené trati nedaleko Brna. Jezdci si zajedou na kvalitně připravené trati od zkušených majitelů, soutěžit se bude o zajímavé ceny a doprovodný program zpestří tombola, stánky i komentátor. Jede se již tuto sobotu 27. dubna 2024. Vranov nahradil druhý závod MX tratě SERIÁLU za plánovaný Karlín. Stejně tak se do Vranova přesouvá z Karlína kvalifikační závod na ME IMBA v Německém Kleinhau. 

Prvně změnu tratě oznámili pořadatelé z MX tratě. Náhlý přesun odůvodnili nedostatkem vody pro kropení, chybějícími kapacitami na trati a nespokojeností jezdců z minulých závodů v Karlíně. 

Poslechněte si vyjádření organizátorů:
https://youtube.com/shorts/6EkQD67oQaE?si=JYS1oW4hYfK4oIOe

Jak sami pořadatelé říkají: „Závody rušit nechceme a nikdy nebudeme, pokud to nebude jediná a poslední možnost.“ I proto se očividně rozhodli pro rychlou změnu.

Jediné, co se mění, je místo pořádání. Stánek s kávou, ve kterém se jezdci a diváci občerství, zůstává. Ani výherní ceny jako komponenty, maziva, oleje, ale třeba i víno nebo káva se nemění. Jezdcům se letos vyplatí sbírat body, protože vítěz SERIÁLU si odnese poukaz na motocykl od značky Fantic ve výši 30 000 Kč, a to v každé dospělé kategorii.  

„Piloti, kteří již startují několikátou sezónu a jezdí na slušné úrovni, se hlásí do kategorie AMATÉR. Na MX tratě SERIÁLU jezdí v amatérech opravdoví amatéři, jezdci, co jedou první, maximálně druhou sezónu,“ komentují pořadatelé. „Hned na prvním závodě jsme přeřazovali 8 „amatérů“, kteří byli časově odstřelení od zbytku. Šli do MX1 nebo MX2 hobby. Stejně se zachováme ve Vranově, jestliže to bude potřeba. Věříme, že jezdci si navyknou. Z pohledu bezpečnosti, kvality jízdy i závodů je to nejlepší řešení, ze kterého, myslíme, benefituje nejvíc lidí,“ dodávají.

Web:

https://www.mxtrate.cz/serial

Přidávají se také jezdci, se kterými si můžete poslechnout rozhovory z minulého závodu:

https://youtube.com/shorts/MvS7tofrHDg?si=2ZLo7Or7b5ePyEzr

https://youtube.com/shorts/uuBV9hwIqpM?si=40Tvl2pHCxFyBYmn